Kto sme?

Víťazstvá, tradícia a sila!

Lukostrelecký klub Varín má bohatú a pôsobivú históriu, ktorá sa začala písať v roku 1997. V tomto období prví nadšenci lukostreľby začali svoju cestu výrobou šípov a lukov. Ich záujem o tento staroveký šport bol neodolateľný a postupne sa začali venovať aj tréningu a súťaženiu.

V roku 2005 prišiel kľúčový moment – založenie Lukostreleckého klubu Varín. Jozef Ďugel mladší sa stal predsedom klubu a viedol ho s vášňou a oddanosťou. Klub sa zameriaval na historickú lukostreľbu, čím sa odlišoval od iných lukostreleckých organizácií. Organizovali súťaže, tréningy a aktívne sa zapájali do lukostreleckej komunity.

Počet členov klubu postupne rástol a dosiahol zhruba 60 nadšencov. V roku 2010 klub získal dôležitý tréningový a turnajový areál – chatu Fatranka. Toto nové zázemie poskytlo klubu skvelé možnosti pre tréningy a súťaže. V roku 2011 sa klub oficiálne zaregistroval na Ministerstve vnútra, čím si potvrdil svoju legitímnosť a pokračoval vo svojej činnosti ešte s väčšou silou.

Rok 2012 priniesol smutný moment – úmrtie zakladateľa klubu. Novým predsedom sa stal otec Jozef Ďugel starší, ktorý bol dovtedy aktívnym členom klubu a po vstupe do funkcie pokračoval v jeho rozvoji. V rokoch 2013 až 2019 sa predseda klubu stal aj predsedom Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D, čo posilnilo väzby klubu s lukostreleckou komunitou a umožnilo aktívne zapojenie do organizácie rôznych súťaží a podujatí.

V roku 2019 klub dosiahol významný míľnik, keď organizoval prvýkrát Majstrovstvá Európy v 3D lukostreľbe vo Varíne. Toto podujatie prinieslo klubu širokú pozornosť a ukázalo jeho schopnosť organizovať a hostiť medzinárodné súťaže.

Manufacturer of antique bows
LK Varín

Viac ako dobrodružstvo.

Lukostrelecký klub Varín sa môže pýšiť mnohými úspechmi svojich členov.

Medzi najvýznamnejšie patria napríklad 1. miesto Maroša Tlachača na Majstrovstvách Európy v Attergau v Rakúsku (2017) v kategórii kladkový luk (HU), 1. miesto Miroslava Janika v tej istej kategórii a rovnako aj 1. miesto Maroša Tlachača na Majstrovstvách sveta v Mosburgu v Rakúsku v roku 2018 v kategórii kladkový luk (HU). Tomáš Tlachač dosiahol 3. miesto v kategórii longbow (TRLB). Na Majstrovstvách Európy vo Varíne v roku 2019 dosiahol Tomáš Tlachač 1. miesto v kategórii longbow (TRLB). Okrem toho mnohí ďalší členovia klubu dosiahli významné úspechy nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni.

Lukostrelecký klub Varín sa stal významnou silou v oblasti lukostreleckého športu a jeho história je plná úspechov, vzrušenia a oddanosti. Klub pokračuje v svojej činnosti s veľkým odhodlaním a neustále sa snaží dosahovať nové výkony a zviditeľňovať lukostrelbu nielen na Slovensku, ale aj v medzinárodnom meradle.

0 rokov
zážitkov
0 členov
v klube
0 profi
tréneri
Naše hodnoty

Nikto nie je príliš starý na lukostreľbu!

V Lukostreleckom klube Varín veríme, že nikdy nie je neskoro začať s lukostreľbou – vítame všetkých bez ohľadu na vek.

V našom klube sa stretávajú lukostrelci všetkých generácií, pretože vášeň pre tento šport nepozná žiadne vekové obmedzenia.

Vízia

Naša vízia je vytvoriť prostredie, kde sa lukostrelci môžu rozvíjať, dosahovať svoje ciele a vytvárať spomienky prostredníctvom vášne pre lukostreľbu.

Misia

Lukostrelecký klub Varín má za cieľ posilniť svoju pozíciu ako lídra v oblasti lukostreleckého športu a stále sa rozvíjať.